Parazitologie

Parazitózy patří mezi nejčastější onemocnění u zvířat obecně. Rozdělujeme je na parazitózy způsobené vnějšími (ektoparazitózy) a vnitřními (endoparazitózy) parazity.

Zásadní pro diagnostiku je důkladné klinické vyšetření, mikroskopie a u vnitřních parazitů koprologické vyšetření. Díky těmto metodám jsme schopni určit přesného původce parazitózy Vašeho zvířete a předepsat mu účinná antiparazitika.

Se změnou klimatu a rozvojem cestování domácích mazlíčků společně se svými majiteli se v současné době setkáváme i s parazitózami, které se u nás dříve nevyskytovaly. Některé mají velice závažný průběh a mohou končit fatálně. Proto vždy před společnou cestou do zahraničí dbejte na důkladné preventivní ošetření svého zvířete před parazity.

V dnešní době je v e-shopech i lékárnách volně k prodeji celá řada přípravků, je však důležité vědět, že ne každý účinkuje na všechno a některé jsou pro určité druhy zvířat i toxické. Nikoliv ojediněle se setkáváme s otravou koček po aplikaci volně dostupných přípravků s obsahem permethrinu!

Další služby

Preventivní péče

Diagnostika

Vakcinace, čipování, pet pasy

Interní medicína

Alergie domácích zvířat

Gynekologie a porodnictví

Prodej krmiv, dietní plány

Chirurgie

Stomatologie

MVDr. Markéta Střádalová

MVDr. Markéta Střádalová
veterinární lékař

+420 778 097 466
info@animalaspect.com

Máte domácího mazlíčka a hledáte veterinární služby?

Nabízíme také komplexní servis pro zajištění zdraví vašeho nejlepšího přítele. Našim klientům poskytujeme dle dohody pohotovostní a poradenské služby.

Ordinační hodiny

pondělí, středa 15:30-17:30
sobota 10:00-11:30

Jistebnice
Náměstí 37, Jistebnice  39133

Přihlaste se k odběru novinek
S vašimi údaji zacházime bezpečně.
Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů.